Outsourcing drogą do zminimalizowania kosztów

Maj 20, 2014 przez

4Wykorzystywany przez coraz większą grupę współczesnych firm ze względu na ekonomiczne walory outsourcing polega przede wszystkim na umiejętnym przenoszeniu zadań, z niektórych obszarów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa do realizacji przez profesjonalną firmę zewnętrzną.

Najważniejszym walorem jakim charakteryzuje się outsourcing jest znaczne ograniczenie kosztów. Znajduje on zastosowanie w pierwszej kolejności w sytuacji gdy wykorzystanie zasobów zewnętrznych wygenerować może niższe koszty niż zastosowanie własnych, firmowych zasobów. Do obszarów najczęściej oddawanych przez przedsiębiorstwa w outsourcing generujący wymierne korzyści należy przede wszystkim administracja kadrowa, administrowanie systemami informatycznymi, prowadzenie księgowości, gospodarka zaopatrzeniowa, prowadzenie szkoleń, audyt wewnętrzny, zarządzanie środkami o charakterze trwałym a nawet obsługa klienta. Dzięki oddaniu ich w ręce profesjonalnych firm, przedsiębiorstwo może skupić się nad swoją statutową działalnością, której celem jest przyniesienie oczekiwanego zysku. Ponadto wykorzystanie outsourcingu może zmniejszyć nakłady wiążące się z utrzymaniem bazy technicznej oraz zatrudnieniem kadry do wykonywania zadań o charakterze pomocniczym. Kolejną zaletą jaką może zapewnić outsourcing jest najwyższa jakość wykonywania zleconych zadań przez ekspertów zatrudnianych przez specjalizującą się w danym obszarze firmę.

Warto jednak pamiętać, że o korzyści płynącej z outsourcingu zadecydować może nie tylko wykorzystanie tańszych zasobów zewnętrznych ale również odpowiedni wybór firmy, która może zaoferować przedsiębiorstwu profesjonalną usługę.

Autor: Futurea - outsourcing kadr i płac

Podobne wpisy

Tagi

Podziej się