Dlaczego warto iść w ekonometrię?

01Dzisiaj powiemy sobie, co jest takiego w ekonometrii, że warto jest wybrać właśnie taki kierunek swojej kariery. Oczywiście mówimy tutaj o osobach, które lubię działania związane z zadaniami ekonomicznymi i planują wybór takiego kierunku studiów, aczkolwiek nadal się wahają.

Być może dzięki tym kilku argumentom dokonają najlepszego dla nich wyboru. Niemniej jednak wiele będzie tu również zależało od danej sytuacji i ucznia, który planuje ekonometrię studiować, bowiem bez studiów niewiele się da zrobić. Tak, więc głównym argumentem może być na pewno wizja pełnej wyzwań i ciekawej pracy, gdyż tutaj trzeba się cały czas uczyć, zmieniać i dopasowywać, co dla wielu będzie stanowiło pewnego rodzaju nie tylko wyzwanie, ale przede wszystkim czynnik, który zapobiega znużeniu pracą. To ważne, gdyż, jeśli lubisz to, co robisz i pasjonujesz się tym, to wtedy możesz codziennie z uśmiechem na twarzy zajmować się ekonometrią i praca nie powoduje wypalenia zawodowego. Jak wszędzie będą na pewno zdarzały się gorsze i lepsze dni, ale przecież tak jest wszędzie, nie ma idealnego miejsca dla każdej osoby. Kolejnym argumentem będą tutaj na pewno potencjalne zarobki, które nie są małe, jeśli jesteś dobrym fachowcem od ekonometrii. Przykładowe wynagrodzenia na różnych szczeblach kariery można sobie podejrzeć w internecie, gdyż nie brakuje ciekawych zestawień zarobków dla poszczególnych zawodów. Nie można, co prawda kierować się tylko i wyłącznie samymi zarobkami, niemniej jednak na pewno jest to ważny czynnik, jeśli chodzi o twoją przyszłość.
Płatna praktyka oraz staż dla studentów statystyki i ekonometrii są łatwo dostępne. Na zakończenie praktyk każdy uczestnik otrzymuje indywidualną kartę oceny zawierającą program praktyk, podsumowanie zdobytych umiejętności, tematykę realizowanych projektów oraz list referencyjny.