FAQ z zakresu finansów

finanseRefinansowanie kredytu samochodowego

Gdy daliśmy się wpędzić w niekorzystną sytuację kredytową, zawsze możemy nasz kredyt refinansować. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób. Po takiej decyzji bardzo często kredytobiorca płaci o wiele mniejsze raty kredytowe. Niekiedy przy refinansowaniu kilku kredytów można zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych. W skali roku to bardzo duża oszczędność. Chodzi tu głównie o kredyty gotówkowe, samochodowe i inne kredyty krótkookresowe. Zazwyczaj z wiadomością o możliwości refinansowania kredytu wychodzi strona bankowa, a konkretnie konsultanci bankowi. Wiadomość o możliwości refinansowania kredytu możemy otrzymać albo drogą telefoniczną, albo drogą mailową. Coraz częściej kredytobiorcy refinansują kredyty samochodowe, którego raty kredytowe zostały rozłożone aż na dziesięć lat. Wydaje się nam, że damy radę ten kredyt spłacić wcześniej i stąd taka decyzja. Z inicjatywą refinansowania wychodzi z reguły strona bankowa. Decyzję o refinansowaniu najlepiej dodatkowo przedyskutować z doradcą kredytowym.

Podpisywanie umowy kredytowej

Umowę kredytową coraz częściej możemy zawrzeć bez konieczności wychodzenia z domu. Potrzebny nam będzie jednak do tego elektroniczny podpis, którego wyrobienie może nastręczyć trochę kłopotu, jednak jest to niezwykle przydatne narzędzie, które w niedalekiej przyszłości będzie coraz częściej stosowane. Umowę kredytową można zawrzeć za pośrednictwem sieci internetowej w przypadku takich kredytów, jak kredyty gotówkowe, samochodowe i inne kredyty krótkoterminowe. Przed podpisaniem umowy kredytowej warto poradzić się, co do jej treści zaufanego prawnika i doradcę kredytowego, którzy pomogą nam rozwikłać niektóre niejasności bankowych przepisów. Bez takich konsultacji może się okazać, że strona bankowa starała się ukryć niektóre niedogodności umowy kredytu, co w końcowym rozrachunku będzie oznaczać, że nasza rata kredytowa będzie zdecydowanie wyższa niż początkowo przewidywaliśmy. W treści umowy kredytowej muszą się znaleźć takie punkty, jak te dotyczące opisu storn umowy i przepisów szczegółowych.

Mieszkanie na kredyt, czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się oraz obawia kupować mieszkanie, czy dom na kredyt. Nie jest to nic dziwnego. Oprócz spłaty zobowiązań dochodzą bowiem naturalne koszty eksploatacji domu jak zakup opału, zapłacenie rachunków, drobne okresowe remonty. Może to przerosnąć sytuację wielu z rodzin, które nie poradzą sobie z wszystkimi zobowiązaniami. Rodzi się tutaj pytanie o opłacalność zakupu mieszkania dzięki kredytom hipotecznym. Kredyty hipoteczne mimo, że rozkładają spłatę zobowiązania na wiele lat, są bardzo drogie. Rata w zależności od kwoty wynosi nieraz więcej niż najniższa krajowa pensja.Ma więc na względzie domowe finanse. Mimo wszystko jednak zainteresowanie chętnych na własne M nie słabnie tą formą finansowania inwestycji. Mimo bowiem wysokich rat mamy świadomość, że po spłacie zobowiązania zyskamy swoje własne miejsce na świecie. Swoisty azyl, z którego nikt nas nie wyrzuci, bo będzie to nasza własność. Możemy nią również dowolnie dysponować. Badania pokazują, że inwestycje w rynki nieruchomości są na dłuższą metę bardzo opłacalne. Nawet prywatny inwestor może na własnym domu w przyszłości dobrze zarobić, jeśli zdecyduje się go sprzedać.